Małgorzata: 530 756 909
Karolina: 512 197 322
email: kontakt@pillow-design.pl

pusto w
Jak uniknąć efektu choinki w stylizacji ślubnej?

Jak uniknąć efektu choinki w stylizacji ślubnej?

Przy wyborze dodatków do ślubnej kreacji często pojawia się taka pokusa, aby spróbować wszystkiego. Jednak gdy suknia ślubna jest bogato zdobiona, to właśnie dodatki zdecydują o tym, czy cały ślubny look będzie zrównoważony, czy zamiast pięknego wyglądu otrzymamy efekt przeładowania, czyli tak zwanej "choinki".

Oto kilka naszych trików na to, by uniknąć przeładowania w stylizacji ślubnej i efektu choinki:

 

1. Postaw na umiarkowane, minimalistyczne dodatki

Szczególnie, jeśli wybrałaś bogato zdobioną suknię ślubną. Do takiej kreacji sprawdzą się eleganckie kolczyki, najlepiej w klasycznej formie. Mogą to być wkrętki lub, jeśli marzą Ci się dłuższe kolczyki, można sięgnąć po delikatne gronka. Na przykład TEN model z kolekcji ESPANA lub delikatne, długie kolczyki z kwiatami z kolekcji BLOOMS, proponujemy TEN model. Taka biżuteria będzie jednocześnie wyrazista, ale nie przytłoczy stylizacji ślubnej. Warto zaznaczyć, że przy bogato zdobionych, obszernych sukniach warto zastanowić się, czy aby na pewno kolia lub bogata bransoletka będzie dobrym wyborem. 

 

2. Zrezygnuj z welonu

Dodawanie welonu do bogatej stylizacji, jest częstym błędem. W takim przypadku lepiej postawić na stroik do włosów, ozdobny grzebień lub opaskę. Np. z kolekcji AIRY, która jest delikatna i lekka w wyrazie.

 

3. Wybierz klasyczne buty ślubne, bez zdobień

Taki wybór będzie elegancki, a jednocześnie minimalistyczny.

 

4. Makijaż w delikatnych i naturalnych odcieniach

Przesada w makijażu ślubnym zawsze szkodzi. Zawsze warto wybrać się na makijaż próbny i przetestować sobie nieco lżejsze wersje make-upu, który będzie jednocześnie uroczysty, ale nie przerysowany. Klasyczna kreska zawsze dobrze się sprawdza w bogatych stylizacjach ślubnych.

 

5. Wybierz średniej wielkości, "zwarty" bukiet ślubny

Taka opcja nie tylko stonuje nieco stylizację ślubną, ale też jest dużo wygodniejsza. Warto pamiętać, ze duże bukiety są po prostu niewygodne i mają swoją wagę.

 

6. Postaw na naturalną, prostą fryzurę - rozpuszczone fale lub gładki, klasyczny kok

Fryzura ślubna jest bardzo ważnym elementem stylizacji, warto ją przemyśleć pod kątem bogato zdobionej sukni. Jeśli jest to suknia gorsetowa, z odsłoniętymi ramionami, można pokucić się o delikatne fale i rozpuszczone włosy. Jeśli suknia jest zabudowana pod szyję, wtedy lepiej postawić na elegancki, klasyczny kok.

 
7. Jeśli ślub jest jesienią lub zimą, sięgnij po gładkie okrycie lub białe futerko

Nie wprowadzaj do stylizacji dodatkowej faktury w postaci koronki na okryciu lub futerka w niejednolitym odcieniu.

 
8. Na paznokciach w takiej stylizacji najlepiej sprawdzi się klasyczny french

Mocne, czerwone paznokcie sprawdzają się wyłącznie przy stylizacjach nowoczesnych i eleganckich i przy gładkich sukniach ślubnych. Przy bogatej kreacji, lepiej postawić na bezpieczny, klasyczny, ślubny french.

 

 

Po więcej ślubnych wskazówek i inspiracji, zapraszamy na naszego bloga.

A jeśli szykujecie się do ślubu, warto zajrzeć do naszego sklepu i czytać naszego bloga. Specjalizujemy się wprawdzie w biżuterii ślubnej i dodatkach, ale pojawiają się tu często wskazówki, inspiracje, porady i pomysły na piękny ślub.

 

fot. Marta Żurawska

suknia PARIS Manufaktura Sukien Ślubnych

makijaż Panda Makeup Izabela Moroz