Małgorzata: 530 756 909
Karolina: 512 197 322
email: kontakt@pillow-design.pl

pusto w
Podwiązki ślubne - w kilku słowach o tradycji ich noszenia

Podwiązki ślubne - w kilku słowach o tradycji ich noszenia

Na której nodze nosić podwiązkę i co ona właściwie symbolizuje?
Dzisiaj przygotowałam dla Was garść ślubnych informacji dotyczących tradycji noszenia podwiązek ślubnych. Zapraszamy!

Prababką dzisiejszych ślubnych podwiązek jest francuska lajarretière, która niegdyś służyła do podtrzymywania pończoch samonośnych. Panny Młode nosiły je pod sukniami, a tradycja nakazywała, by podczas ślubu zdejmował ją drużba i przekazywał Panu Młodemu. Ten natomiast miał ją licytować wśród kawalerów i tym samym zbierał pieniążki na życiowy start Młodej Pary, tak jak to robią Młode Pary współcześnie, zbierając podczas oczepin do koszyczka gotówkę za taniec "na wózek".

podwiązka ślubna

 

Tradycja związana z noszeniem podwiązki przez dziesięciolecia, uległa zmianie. Niegdyś obowiązkowo bielutka, symbolizowała bowiem, tak jak welon, czystość i niewinność Panny Młodej, dzisiaj Panny Młode często wybierają je w kolorze błękitnym lub w pastelowych barwach, nierzadko dopasowanych kolorystycznie do sukni lub biżuterii ślubnej. Zaś na studniówkę obowiązkowo podwiązka musi mieć kolor krwistoczerwony.

 podwiązka ślubna

 

Wedle tradycji, by zapewnić Młodej Parze szczęśliwe pożycie małżeńskie, Pan Młody ściąga podwiązkę z lewego uda Panny Młodej, bez użycia rąk.
Ten romantyczny dodatek ma również zapewnić małżonkom zgodę i szczęście a błękitny akcent symbolizuje wierność.

 podwiązka ślubna

 

Jest nam bardzo miło poinformować Was, kochane Panny Młode, że z myślą właśnie o tych z Was, które uwielbiają takie smaczki i wiedzą, że "diabeł tkwi w szczegółach", zaprojektowałyśmy naszą własną, autorską linię podwiązek!
Tulle, to podwiązki wykonane z mięciuchnego tiulu, które są bardzo wygodne w noszeniu. Ozdobione kokardkami, elementami biżuteryjnymi, kamieniami Swarovski lub koronkami i perłami, stanowią miły oku, romantyczny i seksowny detal, który na pewno zaskoczy Pana Młodego ;)
Nasze podwiązki możecie oczywiście - tak jak większość naszych dodatków - personalizować i dopasować do zamówionej biżuterii ślubnej. Zapraszamy do kontaktu.

 

podwiązka ślubna