Małgorzata: 530 756 909
Karolina: 512 197 322
email: kontakt@pillow-design.pl

pusto w
Jak dobrze wyglądać na zdjęciach ślubnych? Twarz

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach ślubnych? Twarz

Sesja ślubna to nie tylko fotografie pamiątkowe, to również świetna zabawa i niezapomniane wspomnienia. Warto więc się nie spinać i być na tak zwanym luzie. Otwartość, swoboda i radość pary młodej to duży komfort pracy dla fotografa.

Nasz wygląd, w kwestii komfortu wykonywania zdjęć, również nie jest bez znaczenia. Ten, kto czuje się dobrze i atrakcyjnie w swojej skórze, będzie bardziej rozluźniony podczas sesji, co z pewnością przełoży się na jakość zdjęć. Warto więc zadbać o ten aspekt.

W tym wpisie chcemy zaserwować Wam wskazówki o tym, jak dobrze wyglądać na zdjęciach - pod lupę bierzemy twarz :)

1. Oczy

Na zdjęciach oczy wyglądają na mniejsze, niż są w rzeczywistości, dlatego lekko opuść brodę, zamknij oczy i tuż przed zdjęciem otwórz je odrobinę szerzej, niż czujesz że to naturalne. Zadbaj też o odpowiednią oprawę oka - makijaż mocniejszy niż zwykle, na fotografiach będzie wyglądał znacznie delikatniej.

2. Ładny śmiech

Warto wypróbować metodę, w której w uśmiechu język przykładamy do górnej linii zębów i chowamy go za zębami. Przy tym punkcie również warto wspomnieć o odpowiednim makijażu ust.

3. Cera

Warto pamiętać, że kolor tła będzie miał wpływ na koloryt cery na zdjęciach. Jeśli mamy wykonany ciepły makijaż, warto wybrać ciepłe tło - i odwrotnie. Oczywiście, barwy na zdjęciach można skorygować poprzez filtry czy presety, ale im mniej ingerencji w "surowe" zdjęcie, tym efekt będzie bardziej naturalny.

4. Ładny kształt twarzy

Twarz będzie wyglądała dużo korzystniej, jeśli do zdjęcia mocno ściągniesz łopatki, wyprostujesz plecy i "rozchmurzysz" buzię, napinając mięśnie za uszami. Lekkie przechylenie głowy i delikatne uchylenie ust również może dać pożądany efekt.

5. Podbródek

Jeśli borykasz się z podwójnym podbródkiem, ukryjesz go, jeśli do zdjęcia mocno przyciśniesz cały język do podniebienia. Dobre efekty korekty wizualnej daje również lekkie wysunięcie głowy do przodu.

6. Odpowiednia odległość

Im twarz będzie bliżej soczewki aparatu, tym będzie bardziej zniekształcona, dlatego warto zachować odpowiednią odległość od obiektywu.

Mamy nadzieję, że nasze rady przypadły Wam do gustu i dzięki nim na fotografiach będziecie wyglądać jeszcze piękniej niż zwykle! Oczywiście, jako dopełnienie stylizacji przygotowanej do zdjęć, polecamy naszą biżuterię, którą niewątpliwie polubi soczewka aparatu :) Wszystkie modele kolczyków prezentowane przez modelkę są dostępne w naszym sklepie online.

Dziękujemy za piękne zdjęcia!

Projekt i realizacja Portal ABC Ślubu, fot. Jasny Kadr